שומה עצמית מס שבח

שומה עצמית בעניין מס שבח – לבדיקה מדויקת ויעילה!

מי שמוכר דירה לבטח יודע אודות כל התשלומים הנלווים שחלים עליו ומתווספים למחיר שהוא יקבל עבור הדירה שהוא מוכר. יתכן שאת חלקם הוא יכול לגלם בשיעור כזה או אחר בתוך מחיר המכירה וכך לגלגל אותם אל הקונה, אך מס שבח אינו כזה. מדובר במס שמבטא את עליית שווי הדירה לאורך פרק הזמן שבו הייתה בבעלותו לפני שהוא מוכר והסכום של מס זה יכול להגיע לכדי עשרות או אפילו מאות אלפי שקלים. שומה עצמית מס שבח היא האפשרות של מוכר הדירה עצמו (לא בא כוחו ולא שום אדם מרשות המיסים) יכול לבצע את השומה באתר רשות המיסים על פי הצהרתו את שווי הדירה שהוא מוכר וכך לדעת מה יהיה גובה המס שישלם בעת מכירת הדירה.

איך מבוצעת שומה עצמית מס שבח?

על בעל הדירה חלה החובה לבצע את השומה תוך 30 יום מיום השלמת עסקת המכירה של הדירה שלו. בהצהרה שיגיש יופיע גובה הסכום לתשלום ואופן החישוב שהוביל לסכום זה. ישנם מקרים שבהם יידרש הנישום (מוכר הדירה במקרה זה) לצרף להצהרה שלו הצהרות נוספות או אישורים כאלה ואחרים שיהיו קשורים להיותו אזרח במדינה, זאת על מנת להכשיר את הקרקע לבקשת הקלות, הטבות או אפילו פטור מתשלום המס. למרות שינויים רבים שחלו בתקנות והחוקים שקשורים לתחום, עדיין יש אפשרויות שונות אשר בגינן אפשר לקבל פטור מתשלום של מס שבח על דירה או לקבל החזר בדיעבד של סכום התשלום כולו, גם לאחר שבוצע.

שומה עצמית מס שבח

 

החשיבות של מס שבח על דירה

מכיוון שמדובר, כאמור, בסכום כסף גבוה – מדובר באחד מהמיסים המהותיים ביותר, אלה שבעיקר מזינים את קופת המדינה. בעבר נהנו הרבה ממוכרי הדירות ממדיניות חלוקת פטורים נדיבה וגמישה, אך בשנת 2014 חלו שינויים רבים ומהותיים שביטלו לא מעט מאפשרויות בקשת הפטור אך השאירו על כנן כמה מהן שעדיין יש להן דרישה והן מתאימות ללא מעט מוכרי דירות. כך נכנסת לתמונה החשיבות של שומה עצמית מס שבח, שכן בעזרתה יכול המוכר גם להגיש את ההצהרה שלו בנוגע לתשלום המס ולגובה הסכום לתשלום וגם לצרף בקשה או מסמכים שקשורים לבקשת הפטור.

הנוחות ביצוע השומה העצמית של מס שבח

כל פעולה מקוונת שיכול הנישום לבצע בעצמו ולא דורשת התערבות של אנשי מקצוע או מתווכים באמצע יכולה לסייע רבות בהתנהלות, בעיקר לקראת מכירה של דירה, תהליך שיכול להיות לא פשוט ומלא במשימות מהותיות שלא קל לשלב אותן בסדר היום העמוס. אפשרות הפעולות המקוונות של רשות המיסים מעבירה את האחריות להגשת ההצהרה למוכר הדירה ונותנת לו פרק זמן מתאים לשם כך. במידת הצורך כדאי להיעזר באיש מקצוע כדי לוודא שהשומה מוגשת כפי שצריך.

לקבלת שיחת יעוץ חינם
מהמומחים שלנו להחזרי מס שבח
מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם.
Call Now Button