מס שבח מחשבון

איך עובדים עם מחשבון מס שבח

אחד המיסים החשובים ואלה שנחשבים לגבוהים במדיניות המיסים של מדינת המיסים הוא מס שבח. זהו מס שהסכום שלו יכול להגיע לכדי מאות אלפי שקלים והוא מגיע מעולם הנדל"ן. הוא מגלם את העלייה בשווי דירה במהלך תקופה שבה הייתה בבעלותו של מי שכעת מחליט למכור אותה והחישוב שלה מתחיל בהפרש שבין השווי שלה כעת, בזמן המכירה, לבין השווי שהיה לה כשהמוכר רק קנה אותה והעביר אותה לבעלותו. מהסכום שמתקבל מהפרש זה מקזזים הוצאות שונות שקשורות לדירה, כמו שכר טרחה של עורכי דין או תשלומים עבור העבודות שבוצעו בדירה ולבסוף מקבלים את הסכום לתשלום. מס שבח מחשבון נועד לבצע את ההצהרה על ידי מוכר הדירה אודות גובה סכום המס לתשלום. 

היתרון של מס שבח מחשבון ונוחות השימוש בו

אין ספק שהתקופה של מכירת הדירה היא תקופה מאתגרת שיש הרבה מה לעשות בה והיא גוזלת לא מעט זמן, משאבים וכוחות. מכאן שכל פעולה שבעל הדירה יכול לבצע בעצמו האופן מקוון יכולה להקל עליו מאד, קל וחומר אם האלטרנטיבה היא הגעה פיזית אל סניפי רשות המיסים בשעות קבלה מסוימות שלא בטוח שתהיינה נוחות. בעזרת המחשבון לבעל הדירה (כלומר מי שמוכר את הדירה) יש את האפשרות להגיש הצהרה תוך 30 יום מהמועד שבו הושלמה עסקת המכירה, הצהרה שבה מצוין גובה התשלום ואופן החישוב שהביא אותו לכדי סכום זה. כאשר מוכר דירה נעזר באנשי מקצוע (כפי שמומלץ ונדרש בעת מכירת דירה הוא יקבל מהם את כל ההנחיות הדרושות לביצוע).

מס שבח מחשבון

 

איך יבוא לידי ביטוי מס שבח דירה שנייה במחשבון?

חשוב לדעת שבאתר של מס שבח מחשבון יש כמה וכמה שדות להזנה על ידי מוכר הדירה ולא תמיד הוא יידע למה הכוונה ומה עליו למלא בשדות אלה. כאן תיכנס לתמונה העזרה שהוא יקבל מאנשי המקצוע שמלווים אותו. מכיוון שיש סייג בתשלום שקשור להצהרה על מס שבח דירה שניה – יהיה מקום בטופס המקוון להצהיר זאת. מכיוון שישנה אפשרות לקבל פטור מהתשלום של המס חשוב לדעת ולהצהיר שקיימת דירה שנייה ברשותו של המוכר. כדאי לדעת שגם אם התשלום כבר בוצע אפשר לדווח עליו בדו"ח השנתי שמגישים למס הכנסה ולקבל החזר מס שבח במלואו ישר לחשבון הבנק.

מה בנוגע לנושא של החזר מס שבח?

כאמור, המחשבון מרכז את כל המידע שדרוש לרשות המיסים לדעת מבחינת התשלום של מס שבח, של קבלת פטור מהתשלום או מבחינת הכנת הקרקע לקראת בקשת החזר לאחר התשלום. מכאן החשיבות של מילוי הבקשה המקוונת באופן המדויק ביותר ותוך הזנה של כל הסכומים המהותיים והדרושים. בזכות מילוי נכון ותקין זה אפשר יהיה להתבסס על המידע ולבצע את כל הפעולות שקשורות במס שבח.

לקבלת שיחת יעוץ חינם
מהמומחים שלנו להחזרי מס שבח
מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם.
Call Now Button